Відбулося V Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці

DSCF5913

DSCF5728

DSCF5856

Цьогорічна військова проща, що проходила 14-15 вересня, була присвячена 1025-річчю Хрещення Руси-України та пройшла під гаслом «Один Господь, одна віра, одне Хрещення» (Еф 4,5).

       Організатором прощі до Зарваниці виступив Департамент Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур спільно з Міністерством оборони України. Очолив паломництво керівник Департаменту – владика Михаїл Колтун.

       У паломництві взяли участь представники капеланських служб Німеччини та Хорватії, працівники та військовослужбовці Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України, Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили, Прикарпатський військовий ліцей (Надвірна), а також Внутрішні війська МВС України, преставники Державної пенітенціарної служби, Громадські та військово-патріотичні організації: Козацтво, Спілка ветеранів Афганістану м. Стрий. Географія прощі до Зарваниці охоплює не лише захід України (Львів, Івано-Франківськ, Броди, Дрогобич, Коломия, Стрий, Липники, Надвірна, Тернопіль), але також центр (Київ, Черкаси, Вінниця), схід (Донецьк, Луганськ, Маріуполь) та південь (Севастополь, Євпаторія).
        В підготовці паломництва від Львівської Архієпархії взяли участь представники Західного регіонального представництва Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства. Паломникам, які вперше збиралися взяти  участь, члени Львівської обласної організації братства розповіли про історію походження святих місць Зарваниці, програму заходів та порядок перебування під час прощі, поділилися враженнями попередніх військових паломництв.
         Разом з військовослужбовцями Повітряних Сил Збройних Сил України та членами їх родин (с. Липники), особовим складом частин Західного територіального командування Внутрішніх військ  МВС України  на паломництві перебували керівник регіонального представництва підполковник запасу Юрій  Давидов та заступник керівника підполковник у відставці Юрій Ваврисюк.
            Відкриття паломництва відбулося молебнем у парафіяльній церкві та покладанням квітів до пам’ятника загиблим за волю України. Урочиста частина пройшла на площі Марійського центру за участю військового оркестру Академії сухопутних військ. Після музичних торжеств владика Михаїл відкрив фотовиставку світлин військових прощ до Зарваниці під назвою «Служимо миру разом». Автори виставки: підполковник Вадим Голуб та полковник Руслан Коханчук. На світлинах фотовиставки побачили себе і члени Братства.
        Також у перший день  відбулися хресні обіти біля джерела св. Анни та молитовна хресна дорога.  Ввечері владика Михаїл очолив Божественну Архиєрейську Літургію, після якої у супроводі військового оркестру Академії сухопутних військ відбувся похід зі свічками та чин освячення води. Вечірня програма для паломників продовжилася культурними заходами за участю: тріо священиків Сокальсько-Жовківської єпархії «Новий час», призера конкурсу «Голос країни» Дмитра Бабака, військових оркестрів та молодіжного театру при Департаменті силових структур.
       Завершилося військове паломництво недільною Архиєрейською Божественною Літургією на площі перед Марійським собором. Владика Михаїл висловив усім прочанам вдячність за участь у духовному заході.