Свято Богоявлення у Львівських правоохоронців

DSC_0120_1

Євангелія від Св. Матвія, ІІІ: 13.Тоді прибуває Ісус із Галілеї  понад Йордан до Івана, щоб хреститись від нього.
 16. І охристившись, Ісус зараз вийшов із води. І ось небо розкрилось, і побачив Іван Духа Божого,   що спускався, як голуб,   і сходив на Нього.

 17. І ось голос почувся із неба :  «Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав!»

DSC_0163

     Ці події всесвітньої історії, що відбулась близько 1984 роки тому назад присвячена духовна традиція йорданських купелів .
     Мабуть у кожного християнина є мрія здійснити обряд омивання – очищення у священних водах річки Йордан . Як вже повідомлялося в часописі «Міліція України»   № 01-02 (187-188) 2013 року, певна кількість співробітників МВС та військовослужбовців внутрішніх військ приймають участь у військових паломництвах до Святої землі (Ізраїль), що вже втричі проводив Синодальний відділ УПЦ із взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України, і саме їм щастило прийняти купіль у ріці Йордан .
     В традиціях церков різних конфесій є обряди відновлення хресних обітів. Так в Марійському духовному центрі УГКЦ, що в селі Зарваниця Тернопільської області є купель Святого Івана Хрестителя з джерельною водою. Поблизу Свято-Успенської Почаївської лаври УПЦ знаходиться джерело Святої Анни, неподалік міста Рівне є цілюще джерело Святого Миколая. Купання в освячених водах цих джерел приносить як зцілення фізичних недугів, так і духовне збагачення. Доречно зауважити , що температура води  в цих джерелах і літом, і взимку  постійна і дорівнює лише 8? С , тобто купання в них вимагає (певних вольових зусиль) маленького подвигу.
     Військовослужбовцям внутрішніх військ МВС України Львівського гарнізону в цьому плані також повезло, адже неподалік від навчального центру в селі Раківець з під гори витікає джерело Пресвятої Діви Марії, а власне на полігоні є стави, що живляться джерельною водою . Тож традиція Йорданського купання тут започаткована давно і щорічно підтримується .
     За ініціативи командира Римнікського полку ВВ МВС України полковника Валерія Смолова підготовка до цього дійства у особового складу починається за здалегіть. Від літа, осінню і навіть взимку ранкова інтенсивна зарядка проводиться  з оголеним торсом (тулубом) . Саме так, поступово і повинно проходити загартування, рахує доцент кафедри нормальної фізіології Львівського національного медуніверситету  ім. Данила Галицького Юрій Петришин : «- ходьба босоніж по землі, холодне обтирання, обливання , а вже потім – моржування » . Отже до Водохреща військові правоохоронці  підходять готовими як морально, так і фізично.
     День Хрещення Господнього – справжнє свято для всіх бажаючих прийняти у ньому участь . В частині формується колона автобусів,  якими на полігон виїжджають офіцери командування та підрозділів, члени їх сімей , особовий склад, оркестр, тилове та медичне забезпечення  і звичайно священик – настоятель полкового храму Святого Рівноапостольного Великого Князя Володимира митрофорний протоієрей Михайло (Торконяк).
     Наш  « малий Йордан» починається з водосвятного молебну священослужителя Михайла над водоймами , які він освячує зануренням хреста, символічним подихом Духа Святого та трьома свічками .
Перехрестившись та подумки попросивши у Господа здоров’я у воду пірнають всі охочі отримати  благодать Божу та набратися енергії . Адже, як стверджують астрономи, Земля цього дня перебуває найближче до Сонця . Тому вода набуває особливих цілющих властивостей . Цей феномен не раз доводили як богослови, так і вчені . Директор Інституту екології людини, доктор фізико-математичних наук професор Михайло Курик протягом 11-ти років досліджує зміни у структурі води у ніч з 18 на 19 січня . Фізичні властивості проб, зроблених у день Хрещення Господнього ще у 2003 році не змінилися, тобто йорданська вода не псується! Це не міф, а науково доведений факт.
     Купіль-омовіння супроводжується бадьорою музикою військового оркестру , у всіх на обличчях посмішки, панує гарний настрій . У пірнаннях приймають участь заступники начальника управління Західного територіального командування внутрішніх військ МВС України полковники Сергій Скрипник, Ігор Ольховий, Олег Білий, а також керівник стажування курсантів з Академії внутрішніх військ, що в Харкові підполковник Генадій Карпенко, а з ними командир Римнікського полку полковник Валерій Смолов і весь особовий склад. Серед учасників були члени Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства.
Після обтирань на сухо учасники запрошуються до намету де їх частують гарячим чаєм. Тож ніяке переохолодження їм не страшне . Та і понад 10-ти річний досвід свідчить , що простудних захворювань після Йорданської купелі у особового складу частини не було.
     Крім купелі, всі набирають воду з джерела Святої Марії, також освячену священниками з Раківецької парафії,  яку споживають на протязі року.
Така вода має здатність робити людину духовно сильнішою та фізично здоровішою.
Спілкуючись з учасниками святкового дійства, що призвані зі сходу та півдня України ми почули лише схвальні відгуки. «Так, про свято водохрещення ми знали, - говорить Богдан Пархоменко з м. Макіївка Донецької області, - але не уявляли собі, що воно може принести настільки позитивний заряд енергії, бадьорості та духовного збагачення». Микола Замко з м. Білгород-Дністровський Одеської області також приєднується до схвальних слів щодо Водохреща та розповідає, що йому доводилось пірнати у Чорне море на йордана, та це було не так урочисто. Тож він щиро дякує командуванню Львівської частини, де довелось служити, та духовному наставнику отцю Михайлу.

DSC_0214_1

IMG_1648

Заступник керівника західного територіального представництва Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства
підполковник запасу Юрій Ваврисюк,
фото автора і майора Олега Тіхова