Візит до Канади: перспективи співпраці щодо подолання психологічних травм в наслідок війни в Україні

22222244-1

IMG20231004122636 IMG20231004122623-_1

     Відповідно до домовленостей про співпрацю Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства з керівництвом канадського проекту Moral Trauma Support (підтримка потерпілих військовослужбовців і правоохоронців від психологічних травм) Президент Братства Лисенко Сергій Петрович з 17 по 24 вересня 2023 року відвідав Канаду.

     Протягом візиту було проведено декілька зустрічей щодо сприяння українсько-канадському проекту, спрямованому на підвищення кваліфікації військових лікарів-психологів та психіатрів, які у подальшому працюватимуть в галузі надання допомоги постраждалим внаслідок російсько-української війни.

      17 вересня Президент Братства відвідав центр реабілітації у м. Перт (провінція Онтаріо), де планується проведення навчання українських фахівців, оглянув матеріальну і лікувальну базу центру та провів консультації з адміністрацією закладу стосовно можливостей центру прийняти українських лікарів та психологів.

     В той же день за участі доктора Мануели Джоанну та її помічника Джона Тібея пройшла зустріч Лисенка Сергія Петровича у Палаті Общин Канади з конгресменкою Анною Робертс, яка довгий час опікувалася ветеранами. Зустріч відбулася у приміщенні Палати Общин та у офісі конгресменки. В ході зустрічі була висловлена підтримка Україні та зокрема зусиллям українських та канадських ініціаторів проекту.

     На наступний день 18 вересня відбулася ще одна зустріч Президента Братства у Сенаті Канади з Сенатором Стенлі Кутчером. Зважаючи на українське походження сенатора, бесіда президента проходила українською мовою, що дозволило донести основні ідеї і цілі проекту та надало тепла у без того дружню атмосферу зустрічі. В кінці зустрічі Сенатор Стенлі Кутчер подякував ініціаторам проекту та висловив надію на позитивні результати його здійснення в Україні. Сенатор Стенлі Кутчер вручив особисте письмове привітання Президенту Братства Лисенку Сергію Петровичу та подарував Державний Прапор Канади, а також сфотографувався з канадськими та українськими учасниками зустрічі.

     В останні дні поїздки до Канади тривали обговорення результатів зустрічей та планів щодо реалізаціїї проектку у 2023-2024 роках.

IMG-20231004-WA00-3     22222243-2